Biežāk uzdotie jautājumi

Man ir izteikta nieze, vai tā ir piena sēne?

Niezēšana ir viens no piena sēnes simptomiem, tāpēc Jums varētu būt taisnība. Apskatiet mūsu simptomu lapu, lai noskaidrotu vai Jums ir vēl kāda pazīme.

Esmu dzirdējusi, ka, ja esi ieguvusi piena sēni vienreiz, tā var atgriezties atkal. Kas man jādara, lai tā neatkārtotos?

Ja Jums bija piena sēne vienreiz, tas vēl nenozīmē, ka tā var atgriezties. Lai novērstu tās atkārtošanos, iespējams, jāmaina savs dzīvesveids. Piemēram, ir jāizvairās lietot dezodorantus un parfimērijas produktus intīmā zonā un jāmaina apakšveļa pēc treniņa. Spiediet šeit, lai uzzinātu vairāk, kā novērst piena sēni.

Kā es varu ārstēt piena sēni?

Ja tā ir pirmā reizi, kad Jums ir piena sēne, vislabāk ir doties pie ārsta, lai piemeklētu atbilstošāko ārstēšanu. Ja Jums agrāk jau ir bijusi piena sēne, un atpazīstat tās simptomus, aptiekās ir pieejams bezrecepšu medikaments Canesten® piena sēnes ārstēšanai.

Vai piena sēni var iegūt dzimumakta laikā?

Piena sēne nav seksuāli transmisīva slimība. Lai gan, ja Jums ir seksuālas attiecības ar vienu un to pašu partneri, Jūs varat nodot piena sēni viens otram. Arī vīrietis var inficēties ar piena sēni, kaut viņam var nebūt simptomu. Ja Jūsu vīrietim ir piena sēne, viņam ir jākonsultējas ar ārstu.

Ja man ir antibiotikas kurss, vai es varu iegūt piena sēni?

Ne vienmēr, cilvēki ir dažādi, bet apmēram viena no trīs sievietēm, kas lieto antibiotikas, iegūst piena sēni. Antibiotikas var samazināt labo baktēriju skaitu makstī, kas dod iespēju savairoties Candida albicans, un pēc tam var attīstīties maksts sēnīšu infekcija.

Piena sēne vai bakteriālā vaginoze?

Ir viegli sajaukt bakteriālo vaginozi ar piena sēni, jo izpratne par bakteriālo vaginozi ir nepietiekoša, bet patiesībā simptomi un cēloņi ir atšķirīgi. Piena sēne ir sēnīšu infekcija, bet bakteriālā vaginoze ir bakteriāla infekcija.

Es nekad iepriekš neesmu dzirdējusi par bakteriālo vaginozi. Kas tā ir?

Bakteriālā vaginoze ir visbiežāk sastopamā maksts infekcija sievietei reproduktīvā vecumā un lielākoties nav iemesla par to uztraukties. To parasti izraisa izjaukts PH līmenis makstī. Ja domājiet, ka Jums ir bakteriālā vaginoze, un esiet stāvoklī, noteikti aprunājieties ar savu ārstu par ārstēšanos.

Kādi ir bakteriālās vaginozes simptomi?

Simptomi katrai sievietei var būt atšķirīgi, bet no biežāk sastopamajiem simptomiem jāņem vērā zivīm līdzīga vai nepatīkama smaka un ūdeņaini, pelēcīgi - balti izdalījumi.

Esmu pamanījusi tiešām sliktu smaku “tur lejā”, un mazgāšanās nepalīdz. Palīdziet!

Zivīm līdzīga smaka ir izplatīta bakteriālās vaginozes pazīme un mazgāšanās var tikai veicināt smakas izplatīšanos nevis atbrīvoties no tās. Tāpēc, ka mazgāšanās ar ziepēm vai dušas želejām un maksts skalošana var izmainīt jūsu maksts pH līdzsvaru, izraisot bakteriālās vaginozes infekciju, un smaku. Tā vietā apsveriet izmantot speciālos intīmās zonas mazgāšanās līdzekļus, kas ir maigi un līdzsvaros Jūsu maksts vides pH.

Kā ārstēt bakteriālo vaginozi?

Jums jāievēro ārsta sniegtie norādījumi.

Uz augšu