Kas ir piena sēne?

Piena sēne ir ļoti bieži sastopama, tomēr sievietes par to kautrējas runāt. Uzziniet vairāk par piena sēni, kas ir bieži sastopama maksts sēnīšu infekcija un to pārsvarā izraisa rauga sēnīte Candida albicans.

Parasti, apstākļi, kuri kontrolē Candida albicans sēnītes līdzsvaru, ir sekojoši: stipra imūnsistēma, labo baktēriju (sauktas par laktobacillām) un pH līmeņa līdzsvars. Tiklīdz notiek maksts mikrofloras un pH līmeņa līdzsvara izmaiņas, tad rodas iespēja vairoties baktērijām. Rezultātā var tikt izraisīta rauga sēnīšu infekcija.

Samērā bieži - 3 no 4 sievietēm vismaz vienreiz dzīvē ir saskārušās ar maksts sēnīšu infekciju. Tomēr ir daudz sieviešu, kam piena sēne var atkārtoties vairākas reizes. Piena sēne veidojas, ja imūnsistēma ir vāja vai arī labās baktērijas nespēj saglabāt pārsvaru pār rauga sēnītēm (Candida albicans). Šādos apstākļos rodas piemērota vide vairoties Candida albicans sēnītēm. Gadījumi, kad ir lielāka iespēja attīstīties piena sēnei, ir:

  • Ja esi stāvoklī,
  • Ja esi lietojusi antibiotikas,
  • Ja ir diabēts,
  • Mēnešreižu laikā,
  • Ja lieto kontracepcijas tabletes,
  • Ja ir HIV infekcija.

Nav pamata satraukumam! Piena sēne nav seksuāli transmisīva infekcijas slimība.

Piena sēnes simptomi

Piena sēnes ārstēšana

Vairumā gadījumu maksts piena sēne ir viegli ārstējama. Piena sēnes simptomiem vajadzētu izzust 7 dienu laikā pēc vienas zāļu devas lietošanas, kas satur aktīvo vielu klotrimazolu.

Canesten® vaginālā mīkstā kapsula ir pieejama aptiekās bez receptes.

Apmierināta un smaidīga sieviete bēša krāsas džemperī

Piena sēnes profilakse

Atkarībā no dzīvesveida, dažām sievietēm piena sēne var atkārtoties vairākas reizes. Ja piena sēnes simptomi jums sagādā neērtības, tad mainot tikai dažus ikdienas ieradumus, iespējams novērst maksts sēnīšu infekcijas atkārtošanos. Pirmkārt, jums vajadzētu atcerēties, ka intīmās zonas pH līmenis atšķiras no pārējā ķermeņa pH līmeņa, tāpēc, regulāri lietojot aromatizētas ziepes un dušas želejas, var tikt izjaukts dabīgais maksts pH līdzsvars. Jums vajadzētu apsvērt iespēju intīmās zonas higiēnai izmantot šai zonai īpaši paredzētus mazgāšanās līdzekļus.

Gaisa necaurlaidīgas un sintētiskas apakšveļas un drēbju valkāšana, piemēram, cieši pieguļoši legingi, rada labvēlīgu vidi Candida rauga sēnītes attīstībai, jo zem tām uzkrājas mitrums. Ieteicams mitru apģērbu nomainīt nekavējoties, piemēram, peldēšanas kostīmu vai vingrošanas tērpu. Papildus padomi, kā izvairīties no piena sēnes:

Piena sēne, kas zināma kā rauga sēnīšu infekcija, var skart ikvienu. Tās simptomi ir viegli pamanāmi un ārstēšana ir salīdzinoši vienkārša.​ Gadījumā, ja jūs nomāc atkārtotas piena sēnes rašanās, tad probiotiku lietošana var palīdzēt uzturēt labo baktēriju līmeni makstī.