Intīmās zonas veselība: kam jāpievērš uzmanība un kāpēc

Intīmā veselība skar ikvienu sievieti, tomēr šī tēma joprojām nav pietiekami aktualizēta. Vienmēr atcerieties, ka neesat viena un jūsu intīmā veselība nav kaut kas tāds, par ko jums vajadzētu kautrēties. Pārsvarā maksts sēnīšu infekcijas, piemēram, piena sēne un bakteriālā vaginoze (BV), ir viegli ārstējamas, savukārt, ja to neārstē, tās var radīt diskomfortu. Tāpēc ir svarīgi vienmēr rūpēties par intīmās zonas veselību un ieteicams meklēt medicīnisko palīdzību ikreiz, kad jums liekas, ka kaut kas nav pareizi.

Iemesls, kāpēc sievietei ir īpaši svarīgi rūpēties par intīmo zonu, ir tas, ka maksts ir ļoti jutīga vide mikrobu attīstībai. Maksts pH līmenis atšķiras no pārējā ķermeņa pH līmeņa, tāpēc pat parastu ziepju lietošana var izjaukt pH līmeni. Mēnešreižu laikā nepietiekama vai nepareiza higiēna var izraisīt baktēriju attīstību. Arī dzimumakta laikā baktērijas var tikt pārnestas.

Maksts infekcijas sākotnējās pazīmes ir nieze intīmās zonas rajonā un bieži arī neparasti, smakojoši izdalījumi. Neatstājiet bez ievērības, ja pamanāt šos simptomus, jo tie tāpat vien neizzudīs. Nav pamata satraukumam, jo maksts sēnīšu infekcijas ir bieži sastopamas un parasti viegli padodas ārstēšanai, tomēr saskaroties pirmo reizi ar iepriekš minētajiem simptomiem, ieteicams apmeklēt ārstu.

Ja jūs savu ķermeni nepazīstat pārāk labi, iespējams, ka jums būs grūti pamanīt, vai izdalījumi no maksts ir mainījušies. Tādā gadījumā parastus izdalījumus jūs varat uztvert jau kā infekcijas pazīmi. Tomēr parasti (dzidri vai balti) izdalījumi no maksts ir normāla pazīme, kas norāda, ka viss ir kārtībā. Izdalījumi rodas, lai maksts attīrītos un būtu mitra. Savukārt, smakojoši izdalījumi, kas maina krāsu, var norādīt uz maksts infekcijas esamību.

Maksts infekciju cēloņi un izraisītāji

Kāpēc ir svarīgi rūpēties par maksts veselību

Iespējamas daudzas fiziskas un psiholoģiskas sekas, ja netiek ārstētas maksts infekcijas. Daudzas sievietes uzskata, ka tā rezultātā cieš viņu psiholoģiskā labklājība un arī attiecības. Turklāt neārstētas intīmās infekcijas var ietekmēt arī vispārējo veselību. Tāpēc nepiekopiet “strausa politiku”, bet rīkojieties, lai ātrāk varētu justies labi kā iepriekš.

Jauna smaidoša un pašpārliecināta tumšmataina sieviete sarkanā džemperī

Kā var novērst infekciju rašanos? 

Dažas vienkāršas profilaktiskas lietas var palīdzēt samazināt vai novērst intīmo infekciju rašanos vai atkārtošanos. Regulāra un pareiza intīmās higiēnas ievērošana var nodrošināt labo baktēriju esamību.  Ieteicams ikdienā veikt apmazgāšanos ar siltu ūdeni un saudzīgiem mazgāšanās līdzekļiem, bez izteiktām smaržvielām. Daži mazgāšanās līdzekļi ir tieši izstrādāti intīmās zonas kopšanai, tie maigi un efektīvi attīra, saglabājot dabisko maksts pH līmeni. Rūpīgi noslaukiet intīmās zonas pēc katras mazgāšanās reizes.  

Vēl viens veids, kas var palīdzēt izvairīties no infekcijām, ir valkāt brīvu, gaisa caurlaidīgu apģērbu un kokvilnas apakšveļu. Šāda veida apģērbs nodrošina gaisa cirkulāciju, saglabājot intīmo zonu rajonā pareizu mikroklimatu. 

Arī dzimumakta laikā vajadzētu atcerēties par higiēnu. Pēc dzimumakta iztukšojiet savu urīnpūsli. Tas palīdzēs atbrīvoties no baktēriju klātbūtnes urīnizvadkanālā (caurulīte, kas savieno urīnpūsli ar starpeni), lai neveidotos cistīts.

Ievērojiet sekojošus papildu pasākumus, lai izvairītos no iespējamām maksts infekcijām:

Īpaši svarīgi ir rūpēties par maksts higiēnu. Parasto ziepju vai dušas želeju, kas paredzēti pārējā ķermeņa mazgāšanai, lietošana un pārmērīga maksts mazgāšana vai skalošana var izmainīt pH līdzsvaru makstī, veicinot infekcijas rašanos.